Katram dzīvesveidam – savs diētas tips. Kā ēst sievietei menopauzes vecum

smaids-pukes

Universālas diētas, kuru pamatā ir viena produka ēšana vai strikta sevis ierobežošana, patiešām nestrādā ! Uztura speciāliste un grāmatas “Diet Secrets Uncovered” Fiona Kirka apgalvo, ka atkarībā no dienas režīma, vecuma, hormonālā un emocionālā stāvokļa un ķermeņa īpatnībām katram ir savs piemērotākais ēšanas plāns.

Diēta, kura der 20 gadu vecai sievietei, nesniegs iecerētos rezultātus četrdesmitgadniecei un nestrādās nemaz, ja sieviete jau sasniegusi menopauzi.

Eksperte atklāj, kā ēšanas paradumi būtu jāpielāgo dažāda vecumam un dzīvesveida cilvēkiem.

Piemēram, sievietēm menopauzes vecumā  ēdienkartē jāiekļauj vairāk taukvielu un jāsamazina graudaugu proporcija. Savukārt biroja darbiniekiem nepieciešams ēst ar olbaltumu bagātu pārtiku, lai mazinātu vēlmi našķoties. Bet cilvēkiem, kuri strādā maiņu darbu, nepieciešams ēst pārtiku, kas satur triptofānu. Tas veicina serotonīna – ķīmiskas vielas, kas uzlabo miega kvalitāti, izdalīšanos asinīs, raksta dailymail.co.uk.

Pētījumi atklāj, ka tikai katrs trešais no 10 tievētājiem  gūst panākumus, atbrīvojoties no liekā svara, izmantojot tradicionālās diētas. Lielākā daļa no tievētājiem ne tikai nezaudē svaru, bet pat atgūst zaudētos kilogramus ar uzviju.

Diēta, kas derēs sievietei pēc grūtniecības, nederēs pusaudzei.  Sportiska cilvēka ēdienkarte nebūs efektīva biznesmenim,  kas ieņem vadošu amatu un regulāri dodas komandējumos. Turpretim, ievērojot tieši savai vecuma grupai piemērotus ēšanas principus, pozitīvus rezultātus varēs pamanīt jau pēc pāris nedēļām.

Diētas principi sievietēm menopauzes vecumā

Īsi pirms un pēc menopauzes sasniegšanas sievietes svars mainās, diemžēl visbiežāk uz augšu. Palikt slaidai kļūst arvien grūtāk, sportiskās aktivitātes palīdz mazāk nekā visus iepriekšējos dzīves gadus.  Reaģējot uz hormonālajām izmaiņām, ķermenis uzkrāj vairāk tauku. Šis ir psiholoģisku un emocionālu šūpoļu periods. Ķermenī notiek hormonālas izmaiņas, tāpēc ir jāmaina arī sava attieksme pret ēšanas paradumiem.

Ēdiet vairāk taukvielu

Hormonālas izmaiņas notiek jau dažus gadus pirms menopauzes. Lai mazinātu hormonu izmaiņu ietekmi, ikdienas diētā iekļaujiet treknas zivis. Uzkodām izvēlieties riekstus un sēklas, pievienojiet riekstu un sēklu eļļas arī salātiem. Neaizmirstiet par Omega 3 taukskābēm.

Samaziniet graudaugu patēriņu

Graudaugos ir ļoti daudz šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu, taču vienlaikus tas ir galvenais ogļhidrātu avots. Ja jūsu ikdiena nav pārpilna ar fiziskām aktivitātēm, izvairieties no produktiem, kuri satur daudz ogļhidrātu. Ogļhidrātus vislabāk ēst brokastīs un/vai pusdienās, taču vakariņās ieteicams no tiem atteikties. Ja vakarā gribas apēst kādu maizes šķēli, tad izvēlieties tādu, kas satur diedzētus graudus. Tādā būs ne tikai daudz vitamīnu, minerālvielu un dabīgo šķiedrvielu, bet arī olbaltumvielas, kas palīdzēs noregulēt insulīna līmeni asinīs.

Pabarojiet savu vairogdziedzeri

Pirms un pēc menopauzes, kā arī menopauzes laikā nepieciešams pievērst īpašu uzmanību vairogdziedzerim. Vairogdziedzeris izdala hormonus, kas ir atbildīgi par  veselīgu vielmaiņu un svaru. Jods ir vairogdziedzera labākais draugs. Ja iekļausi savā ēdienkartē jūras kāpostus, būsi izdarījusi labu izvēli! Staro citu, arī suši ir ietīti ar jodu bagātās jūraszālēs. Pievieno ēdamkaroti spirulīnas pulvera smūtijam vai sulai. Arī tas būs joda avots.

no http://www.kasjauns.lv

Dalies ar informāciju !

Author: Eliza

We offer here in any city, all over Russia.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *